Vegan MoFo #12: Gember-citroenkoekjes

Een verwarmend koekje deze keer! Speciaal gebakken voor Femke, een vriendin die komt oppassen voor Kasper als we er even tussenuit zijn. Een dankjewel-koekje dus!

NODIG:

voor ongeveer 12 koekjes

250 gram tarwebloem
1 tl bakpoeder
een snufje zout
1 tl gemberpoeder
80 gram rietsuiker
een beetje vanille
100 gram sojaboter
2 tl fijngehakte verse gember
enkele EL sojamelk

poedersuiker
citroensap

WERKWIJZE:

Meng alle ingrediënten tot een stevig deeg. Voeg sojamelk toe als het deeg te korrelig is. Vorm koekjes van het deeg, leg ze op een met bakpapier beklede bakplaat en bak ze ongeveer 15 minuten in een voorverwarmde oven op 180°C. Laat de koekjes op een rooster afkoelen.

Maak een glazuur van poedersuiker en citroensap. Besprenkel de koekjes met de glazuur en laat opstijven.

Smakelijk!

7 gedachtes over “Vegan MoFo #12: Gember-citroenkoekjes

  1. Oi, ook al zo lekker! Ik voel het al, dit wordt een koekjesherfst. 😉 Hoewel ik net een pompoencake met notenstrooisel heb gebakken — ook benieuwd naar! Mag pas vanavond proeven… 😦

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.